راهنمای نگارش مقاله

شرایط پذیرش مقالات
 این نشریه مقاله‌هایی را در فرآیند داوری قرار می­ دهد که:

  • ارزش علمی ـ پژوهشی داشته باشد؛
  • در جهت اهداف و در قالب موضوع‌های تعیین شده برای نشریه باشد؛
  • حاصل مطالعه، تجربه و پژوهش‌های نویسنده باشد؛
  • مقاله‌ها قبلاً در نشریه دیگری چاپ نشده باشد یا برای انتشار آن اقدام همزمان انجام نگرفته باشد؛
ساختار کلی نشریه
  • بدنه اصلی مقاله باید شامل چکیده، کلید واژه، مقدمه، مبانی نظری و پیشینه پژوهش، روش پژوهش، تجزیه و تحلیل یافته‌ها ، نتیجه‌گیری و پیشنهادها و منابع باشد.
  • شیوه استناد به صورت درون متنی به سبک استناددهی انجمن روانشناسان آمریکا (APA) باشد.
  • فهرست منابع نیز به صورت الفبایی، بر اساس سبک انجمن روانشناسان آمریکا در انتهای مقاله به صورت یکسان و مطابق روش زیر تنظیم شده باشد:    

- برای کتاب: نام خانوادگی، نام کوچک نویسنده (سال نشر). عنوان کتاب (ایتالیک)، احتمالاً نام و نام خانوادگی مترجم یا مترجمان، محل نشر: نام ناشر.
- برای نشریه: نام خانوادگی نویسنده، نام کوچک (سال نشر). عنوان مقاله، احتمالاً نام و نام خانوادگی مترجم یا مترجمان، نام نشریه (ایتالیک)، دوره ( شماره انتشار)، صفحات.
 (برای آگاهی کامل از شیوه استناددهی به سایت، با نشانیhttps://www.landmark.edu/library/citation-guides/apa-citation-style-guide مراجعه فرمایید.)
- رسم الخط، نقطه گذاری و واژه های معادل در زبان فارسی بر مبنای مصوبات فرهنگستان زبان و ادب فارسی به نشانی http://www.persianacademy.ir است.
معادل­های فارسی واژگان، اسامی و همچنین اصطلاح ­های خارجی مهم در متن، با اعداد تک از 1 شماره­گذاری و در زیرنویس هر صفحه آورده شود.
سایر نکات
هر مقاله از حدود 30 صفحه کاغذ قطع وزیری (23*17) حروف­ نگاری شده تجاوز نکند؛
مقاله حاوی چکیده فارسی و انگلیسی در حدود 150 تا 200 کلمه باشد؛
کلید واژه ها (حداقل 5 تا 7 واژه) بعد از چکیده درج شود؛
متن مقاله ها با نرم افزار word2013 یا word2010 و فونت 11/5B Lotus و واژه‌های انگلیسی با قلم Arial 10 نوشته شود و فایل مقاله از طریق وب سایت نشریه ارسال شود.؛
عنوان جدول‌ها در بالا و عنوان شکل‌ها و نمودارها در پایین آنها و شماره جدول‌ها و شکل‌ها و نمودارها در عنوان آنها با رقم و بدون نگارش واژه «شماره» درج شود. [مانند: جدول 2. توزیع فراوانی...] اعداد داخل جداول به فارسی نوشته شود.
اعداد و نوشته ­های داخل جدول حتما باید به صورت فارسی نوشته شود بجای نقطه در اعداد فارسی باید ممیز گذاشته شود.
فرمول‌ها چپ‌چین و با شماره مشخص می‌شوند. شماره فرمول‌ها نیز با رقم و بدون نگارش واژه «شماره» درج شود. مانند: (4) عدد روبروی فرمول باشد.
تمام صفحه‌ها از صفحه عنوان تا پایان آن، شماره‌گذاری ‌شوند. شماره‌گذاری از یک شروع و به ترتیب ادامه ‌یابد.
زیر نام نویسنده یا نویسندگان، مرتبه علمی دانشگاهی، محل اشتغال، نشانی کامل، شماره تلفن، دورنگار و نشانی پست الکترونیکی درج و نویسنده مسؤول مکاتبات مشخص گردد.
هر گونه تغییر در متن و اطلاعات نویسندگان مقاله بعد از ارسال مقاله به نشریه باید با تایید کتبی تمام نویسندگان مقاله باشد که توسط نویسنده مسئول به نشریه اعلام می­ گردد.
  بررسی مقاله‌ها
  مقاله‌های دریافت شده نخست توسط دبیرخانه نشریه مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از طرح در جلسه هیأت تحریریه، در صورتی که با خط‌مشی نشریه تطابق داشته باشد به منظور ارزیابی برای سه نفر از داوران صاحب‌نظر ارسال خواهد شد. داوران از سوی اعضای هیأت تحریریه برای هر مقاله انتخاب می­شود. مقاله‌ها ابتدا به ترتیب تاریخ دریافت و سپس به ترتیب دریافت نظرمثبت داوران منتشر می‌شود. پس از تایید نهایی مقاله برای انتشار، تغییرات در متن و اطلاعات نویسندگان مقاله به هیچ وجه اعمال نخواهد شد. اصل مقاله‌های ارسالی در آرشیو مجله نگهداری می­ شود و مسترد نخواهد شد.
در صورت انصراف نویسندگان از چاپ مقاله در نشریه این امر حداکثر به مدت دو هفته پس از ارسال مقاله و با نامه کتبی انصراف به نام سردبیر و به امضای کلیه نویسندگان قابل اجرا است.
(فرم انصراف)CAPTCHA code

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 11619 بار   |   دفعات چاپ: 941 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 102 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه برنامه ریزی و بودجه می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | The Journal of Planning and Budgeting

Designed & Developed by : Yektaweb